| Alialialina a întrebat:

Hei TPU, am o problema: acum 3 luni am fost si am facut un control la ochi, mi-a zis ca am conjunctivita acuta, mi-a dat niste picaturi de ochi... dupa vreo luna iar au inceput ochii sa mi se inroseasa, am luat altfel de picaturi, mi s-a parut ca mi-a trecut, dar azi dimineata am vazut ca am ochiul stang iar rosu, oare e tot conjunctivita sau e doar un curent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Mergi iarasi la medic si urmeaza cu sfintenie tratamentul recomandat!

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut. Chestia asta o poţi stabili doar la doctor. Şi eu am avut conjunctivită, şi eu am luat picători, dar totuşi e bine să nu te îngrijorezi de lucruri d-astea.