| Rihanna18 a întrebat:

Cum pot scapa de raceala prin metode naturieste? [cel mai bun raspuns FUNDA]winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| filaret03 a răspuns:

In primul rand consuma zilnic multa lamaie care, datorita vitaminei C, intareste sistemul imunitar si te scapa mai repede de raceala. Poti bea de 3 ori pe zi, tot contra racelii, ceai de cuisoare indulcit cu miere (10 bucati la 200 ml apa).
Pentru infectii ale gatului se face gargara cu suc de lamaie sau de cartofi (cruzi).

| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu ti-as recomanda foarte multe ceaiuri fierbinti, indulcite cu miere, ceai natural daca se poate, adica nu cel de la magazine. Poti face si din ceapa rosie. E foarte bun pentru raceala.
In rest e bine si o baie fierbinte dupa care bei un ceai si te pui in pat.

Insanatosire grabnicawinking

| Oani a răspuns:

Ceaiuri...de menta, musetel etc ca lamaie. mg... funda?