| liviu_3116 a întrebat:

Cum pot scoate capul capusei din pielea cainelui meu.corpul l-am luat dar cred ca, capul a ramas cum pot sa il scot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Buna seara Liviu,
Eu sunt technician veterinar.
Pentru a indeparta o capuse de pe pielea unui animal (caine)
se foloseste o penseta foarte ascutita si se procedeaza in felul urmator se apuca cu penseta de CAPUL capusii si se trage usor in afara.
In cazul tau poti incerca sa scoti capul capusii tot cu o penseta dar ai mare grija ca acesta poate intra in piele sau pe sub piele si pot aparea complicatii.

5 răspunsuri:
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Buna, nu trebuia sa ii iei corpul mai bine o scoteai intreaga, pentru ca, capul ii mai grav. Trebuie sa mergi la veterinar sau daca nu incerarca cu ceva ascutit dar nu cred ca poti, tu incearca. Pa, pa

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Si cainele meu a avut multe vara trecuta dar le-am scos de fiecare data cu acetona. Puneam acetona pe ele si plecau singure.

| andrutza2013 a răspuns:

Toarna acetona pe capul capusei si va iesi

| DedeMnY a răspuns:

Cu o penseta

| BriannaBria a răspuns:

Buna asculta-ma, ia un chibrit si freaca in jurul ei si va iesi (din cauza fosforului) fa asa si va fi bine happy Succes :*