| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti afla daca ai virusul hiv? Iese in simplele analize de sange? Sau trebuie testul special?
Sunt cam speriata ca am facut mai demult sex cu un tip cam dubios care se droga si na...Ma gandesc la ce e mai rau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Nu va inteleg... dupa ce ca faci sex cu o persoana straina, o mai faceti si neprotejat
i-ati si tu un pachet de prezervative si tinel in geanta acolo...asta daca esti majora si nu ai 12 ani cum au majoritatea de pe aceasta categorie

daca voi nu va protejati, cine vreti sa o faca?

| Negoiu a răspuns:

Se face testul HIV!

| Moora123 a răspuns:

Testul Elisa, acuratete de 97%.

Stai linistita, este o boala foarte mediatizata insa nu sunt atati de multi oameni bolnavi.

Este o idee buna sa il faci de fiecare data cand ai contact sexual neprotejat insa de fiecare data mi s-a spus acelasi lucru "iti faci griji degeaba, sansele sunt mici spre nule".

Se face dupa minim 21 de zile din cate imi amintesc si rezultatele le ai in 24 de ore. Este si gratuit dar iti sugerez sa il faci la un spital privat, costa destul de putin.

Deasemenea, fa testele complete pentru BTS-urile care pot fi descoperite in sange.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

SE poate face cu testul de sange dar mai greu.

| elenna01 a răspuns:

Poti gasi aici cateva simptome: http://www.realitatea.net/......88570.html

| crazyypink a răspuns:

Acum te.ai gandit si tu la asta? sau erai pe principiu traieste clipa. sa vezi ce clipe faine vor fii cand astepti rezultatele testului. cere minte.