| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa scapi de paduchi si lindeni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Petrolul lampant face minuni crede-ma.
Necazul este ca cei de la Petrom nu mai comercializeaza prin reteaua sa de distributie.Totusi incearca la Praktiker poate gasesti.

129 răspunsuri:
| andreealitllesmileAndreea a răspuns:

Pentru inceput, da-te cu ulri ca sa-ti limpezesti parul, isr apoi poti aplica o substanta numita Parasidose sau sa te dai cu gaz mentan de la Praktiker, apoi iti pui ceva pe par ca sa nu se imprastie gazul si astepti 2-3 zile si te Speli bine pe cap. Good luckwinking

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a avut paduchi de la scoala.
Mama a cautat un tratament natural pentru paduchi care sa nu ii afecteze scalpul sau parul fratelui meu.

A gasit un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Am observat la gelul asta ca nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.
Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat foarte repede de paduchi si oaule lor.
Stiu ca mama era tare multumita de produs si chiar ii povestea la o prietena despre cat de eficient e produsul.

| Paola_Paula_1999 a răspuns:

Incearca cu Usturoi:
http://www.roportal.ro/articole/cum-sa-scapi-de-paduchi-4923.htm

Si eu am avut si mi-a trecut cu usturoi sau maioneza! :* :) :*

| AlinaMoisescu a răspuns (pentru danamarya):

Stiu ca nepotica mea a avut probleme cu paduchi si lindenile. A folosit un gel natural impotriva paduchilor si lindinilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai de la Thursday Plantation si a fost foarte eficient. A scapat definit de ei si nici nu au mai aparut. Pup happy

| lolododo a răspuns:

Si eu am lindeni de cam un an si tot nu am scapt de ei, am incercat cu sampon si cu gaz dar nimic.Ce fel de otet sa folosesc? normal sau de mere?

| Adelin_Cata_1975 a răspuns (pentru anonim_4396):

A mers vopseaua? Raspunde e urgeentsad

| Ìlìe_Sìlvìu_2001 a răspuns (pentru Emiliabantas12):

Oțelul, are efecte imediate?

| NataliaI a răspuns:

50%Ulei de masa+50%Kerosene peste noapte, parul bine etansat cu punga de plasic si esarfa. Atentie mare sa nu aveti focuri aprinse in casa si sa aerisiti bine dimineata. In plus fierbeti si dezinfectati totul, inclusiv materiale sintetice. Clatiti cu sampon de vase si otet de care aveti. Plus spreyati in casa cu insecticid pentru gindaci.

| Dumitrescu_Cristina_2001 a răspuns:

Unde pot găsi?