| Bogdiii93 a întrebat:

Cum poti scapa de un tic nervos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intr-adevar,asta-i solutia:psihologul.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Psiholog. Si in plus, nu te mai gandi la el! Numai cand ai pus intrebarea asta te-ai gandit prea mult la el. Nu-l vei vindeca NICIODATA daca mai te gandesti mult la el.

| Flaviucu a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la un psiholog.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Flaviucu are dreptate!

Un tic nervos este o ramura a sindromului compulsiv-obsesiv (OCD). Toti ne nastem cu sindromul acesta si in general scapam de el la varsta pubertatii.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la acel tic, plimbate, citeste, distreaza-te, iesi cu prieteni. Din moment ce te gandesti la acel tic normal ca nu o sa mai scapi de el. Si eu am avut unul si in cateva zile am scapat de el, incat am uitat si ce tic nervos aveam oh go on
P.s: asculta si o sa meargawinking
Sper ca te-am ajutat
Ceau!

| anonimaaa01 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si cand vezi ca il faci iar cauta sa faci altceva.