| funkydiva a întrebat:

Stie cineva cum poti scapa de ticul nervos de a-ti rupe par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Trebuie sa mergi la psiholog sau psihiatru pentru ca te poti trezi cu zone intinse fara par in cap. O cauza majora a acestei probleme o constituie stresul si te-a sfatui sa te adresezi cu incredere acestor specialisti pentru a scapa de problema.Multa sanatate!

| Flav a răspuns:

Acum depinde si de unde, ca la ora asta, ma gandesc ca-i util ceea ce faci tu, in caz ca gandim de aceeasi locatie.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Asta depinde de ambitia ta...ambitioneazate! Lupta in potriva ticului acesta si cu timpul de vei dezobisnui

| ✿puffa✿ a răspuns:

Mmm...am mai multe variante:
1.cand vrei sa faci asta bea apa-explicatie-o sa fii plina de apa si bineinteles nu vei mai vrea sa reiei tucul acela
2.incearca sa aranjeszi parul daca deja ai bagat mana in el
3.incearca sa iti ti mainile ocupate cand iti vine sa faci asa ceva(ai ambitie)
Sper sa te ajute cele spuse de mine:*:*:*:*:*:*

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Iti rupi parul?raised eyebrows.pai.cand iti vine sa iti rupi podoaba capilara gaseste-ti alta ocupatie:d

Have Fun!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tricotilomania este o boala ale carei cauze sunt inca nestabilite. Ai nevoie de sprijin psihologic sau psihiatric. Iti dau un link care explica mai multe: http://www.romedic.ro/tricotilomanie. Bafta!

| bunker a răspuns:

Tunde-te scurt si vezi ce mai faci dupa

| nicko_6736 a răspuns:

Sa iti zic adevarul si eu imi rup parul...este de la stres, incearca sa nu mai fii stresata si nu o sa iti mai rupiwinking.
Sau poate fi de la varfurile despicate...

| idc a răspuns:

Sh eu fac la fel eu il invart p degete daca nu fac asa sunt nervoasa mie imi plk ca ma alina da oriqm parul care ramane p degete il smulg sh se rupe.Am incercat sa ma las da pur sh simplu nu pot deoarece nu pot gasi un inlocuitor mai bun al acestui obicei