| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Cum respir "din stomac"? Folosind diafragma... Am maine o selectie la echipa de fotbal locala( liga a 3-a big grin) si nu prea mai rezist sa alerg pe distante mari, aceasta tehnica de respiratie am inteles ca ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| qpDede12pq a răspuns:

Pai poti sa nu vorbesti in timpul alergarii, sa nu gafai si sa respiri pe gura haotic, inspiri pe nas expiri osor pe gura, incepi usor si apoi in forta, dar normal trebuie sa te antrenezi saptamani ca sa.ti intri unpic in forma.Totusi iti urez bafta.