| Kcristtian a întrebat:

Cum sa adorm mai repede? Cer seriozitate si fara numaratul oilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Iti consumi energia in timpul zilei si nu consumi substante excitante ale SNC precum cafea, tigari, cola, ciocolata... Si iti faci un program mai bun pentru somn. In fiecare seara sa ai aceeasi ora de culcare si sa te trezesti dimineata tot cam la aceeasi ora, in fiecare dimineata. Astfel o sa poti sa adormi mai repede.
Un pahar de lapte caldut inainte de somn nu strica nici el.
Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bea un pahar de lapte caldut la culcare!
In timpul zilei evita sa bei cafea, coco-cola sau pepsi, bauturi energizante sau sa manaci cu 3 ore inainte de culcare.

| TaxiDriver4108 a răspuns:

Intinde te pe spate, fa te confortabil, respira....simte cum aeru iti intra in plamani, coastele cum urca si coboara concentreaza te la respiratie, linisteste te nu te gandii la nimic respira din nou(incet, calm) simte ti corpu, relaxseaza l si pierde te in neant happy

| Buc_Alex_1994 a răspuns:

Drink cup cold milk
And one banana, and Lie