| d3utzsa a întrebat:

Cum sa am dintii mai albi fara sa merg la stomatotlog?big grin

bicarbonatul de sodiu este bun?big grin
a incercat cineva?

sau ce altceva mai este bun pentru albire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In zilele noastre, exista pe piata o multitudine de sisteme destinate albirii dintilor - printre ele se numara pastele de dinti speciale, gelurile, benzile sau agentii de albire obtinuti direct de la dentist.

Albirea dintilor este in principiu recomandata persoanelor care au dinti sanatosi - care nu au fost deci supusi multor tratamente - si gingii fara probleme. Hipersensibilitatea dentinara si dintii cu fluoroze sunt contraindicatii ale albirii dentare.

Ea nu este recomandata nici pacientilor cu explozii carioase. "Candidatii" ideali sunt cei care vor sa scape de petele galbene de pe dantura. Cu toate acestea, procedura nu este indicata tuturor.
Cel mai indicat ar fi sa ceri parerea dentistului tau.

| Maariiaa a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este foarte bun pentru albirea dinților. Am folosit bicarbonat și este bun. Îți recomand sarea pentru că este mult mai bună ca bicarbonatul. Le poți încerca pe amândouă pentru că dau rezultate bune și rapide.
Albirea de dinți la stomatolog nu este deloc recomandată pentru că îți strici dinții și gingiile și nici măcar nu se albesc dinții.
După ce te speli cu bicardonat și/sau sare spală-te zilnic dimineața și seara măcar cu o pastă bună de dinți(Colgate Toal folosesc și sunt foarte mulțumită).

Numai bine.
Ai grijă de dinții tăi!

| brandiburu a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu te omori prea tare cu albirea. Dintii albi imaculati nu sunt chiar asa de indicati. Majoritatea starurilor pe care le vezi ca au dintii aia perfect asezati si albi albi albi... cum sa zic, imagineaza-ti un om caruia ii scoti toti dintii si ii pui altii in loc, dintr-un material mai special si mult mai scump. Nu exista oameni cu dantura perfecta iar culoarea normala nu este alb imaculat.

| Asdffd a răspuns:

Http://www.britewhite-smile.com/ro/faq.php
Incearca White Smile,eu l'am folosit, si e bun, il aplicti pe dinti si il lasi jumate de minut dupa clatesti:]

| LoveBlind a răspuns:

Foloseste signal white new intr-o saptamana vei avea dinti albi(bine nu foarte albi dar cu o culare mai deschisa de cat o aveai).Functioneaza.Succes!:*