| mihaela999 a întrebat:

Cum sa fac sa imi dispara o alunita iesita din piele aparuta pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

E bine sa o lasi acolo. Toate au un rost. Nu te juca cu alunitele. Pot deveni cancerigene din orice si la orice varsta.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la dermatolog sa ti-o scoata.

| Arthur a răspuns:

Nu te juca cu ele pentru că sunt potenţial cancerigene.

| Didw a răspuns:

Buna.
Pai. daca tu chiar vrei sa scapi de ea, te duci la doctor si ti-o scoate! Daca esti mica, mai bine stai cu ea. La adulti este mai usor. Dar cand esti mic, alunitele pot deveni cancerigene. Ai grija! Mai bine stai cu ea. Nu te deranjeaza asa tare, deoarece este pe spate [oh go on]
Sper ca te'am ajutat. Sanatate love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opetratie cel mai bine!:-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am. putin mai jos de zona gatului...nu o suport.trebuie sa port lanturi scurte. din cauza ei.sh eu as vrea sa scap de ea. dar daca tio scoti.chiar daca mergi la doctor exista posibilitatea ca peste cativa ani sa faci cancer de piele.asa ca.mai bine las-o acolo. Stiu cat de enervant poate fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit pe ceva site despre uleiul de ricin care are multe atributii, printre care si asta... masand de 2- 3 ori pe zi alunita cu ulei, aceasta va disparea big grin

| alexandra_4357 a răspuns:

Operatie cel mai bine