| TheSecondSoul a întrebat:

Cum sa scapi de basicile si rosaturile de la picioare cand a doua zii le faci din nou? Adica, sa nu te mai incomodeze.doara s.a.m.d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Schimbi incaltamintea!
Daca mai ai basicuta o spargi cu un ac steril, dezinfectezi si aplici local un plasture steril.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul unde te "bate" incaltamintea, pune putin spirt si bate usor cu ciocanul ca sa se inmoaie. Pina cedeaza, foloseste un plasture.

| TheSecondSoul explică:

Nu sunt pantofii de vina, am o munca care-mi solicita mult picioarelewinking Va multumesc pentru raspunsuri. happy

| Barky_Yannaky_1972 a răspuns:

Ai putea sa iti iei pantofi sau papuci cu numar mai mare sau de fiecare data cand ajungi acasa sa iti pui picioarele in apa rece.