| Justmeale2345 a întrebat:

Stie cineva cum sa scapi de basicile provocate de la pantofi? O solutie cat mai rapida. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fata sau baiat? ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce pantofi ai avut cu toc?

| RAY a răspuns:

Am cumparat un spray de la farmacie si ciorapi din bumbac si adidasi cu un material care ajuta sa respire adidasi, eu aveam de mic, recunosc si ca mersul pe jos ma calit

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa pui un plasture cu rivanol, sa dezinfectezi zona si sa ai grija big grin
Pentru eventualele batai la pantofi, ar trebui pus... la fel, un plasture, vata, burete in zona respectiva sau sa ii schimbi big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Alti pantofi. Pe basici pui frumos un plasture si astepti sa treaca, asta e...

| WhiteLife a răspuns:

Daca sunt bătături, sunt plasturi speciali la farmacii, sunt foarte buni. Daca sunt besici, un plasture și lasă să se usuce treptat de la sine. Poarta plasturi de fiecare dată când iei pantofii respectivi. Ca alternativa, exista tălpici și un fel de plasturi care se pun in interiorul pantofilor tocmai că sa nu te bata (daca intrebi la Deichmann îți vor arata mai multe variante). Nu poți face nimic să treacă în câteva ore, trebuie sa ai răbdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor trebuie pantofi mai de calitate, probati inainte si eventual niste ciorapi mai zdraveni. Acum pune pansament si vezi cum calci.