| XutZu1997 a întrebat:

Cum sa slabesc rapid, dar fara dieta? Sport nu cont cat...cat de mult, mancare peste ora 8 interzis...altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Buna, ce trebuie sa faci sport!

Si ceva dieta, maananca putin si rar, 3 mese principale si 2 gustari

Ex: ora 7-8: o felie paine prajita o rosie.
Gustare ora 10 :un mar
Ora 13 : Salata de legume [fara sare, ulei de f. s]
Gustare ora 15: 1 mar
Seara ora 18: salata de legume, sau peste/pui la gratar!

Aceasta dieta are in jur de 1000 de kal.

Intelege, nu poti slabi doar prin sport, iti trebuie un aport de alimente. Bafta

3 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Salut, incearca dupa 18 sa nu maninci.In timpul zilei sa fii cit mai atenta cu ce te alimentezi, nu tb sa maninci piine alba, dulciuri, alimente ce contin multe grasimi, bea mai multa apa(2-3l). Nu minca mult si rar pina nu mai poti, maninca incet, des si putin.Si cit mai multa miscare.succes

| gheorghe33 a răspuns:

Fara dieta deloc? hmm, nha daca aleri 10 km pe zi si vii acasa si manani o pizza si bei o cola, cam degeaba, plus ca te mai ia si o durere de burta, asa ca nu ai pus bine problema.