| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesc si eu 5 kilograme dar sanatos fara medicamente Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multă mișcare și o alimentație bogată compusă din fructe și legume.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Reduci alimentele, dar miscarea este factorul cel mai important! Poti face miscare, aproximativ 20 de minute in fiecare zi. Nu exacerba cu alimentatia, in special seara inainte de culcare, pentru ca organismul se afla intr-o stare de repaus si nu poate arde caloriile!

| Fallen Angel a răspuns:

Abdomene, extensii, alergare... deci efort si o alimentatie echilibrata. Ar fi de preferat o dieta. E cel mai sanatos mod de a slabi. Pa.

| YukiMrM a răspuns:

Ce v-a apucat cu slabitul asta?

eu iti recomand urmatoarele : o alimentatie cat mai sanatoasa (FARA FAST FOOD, CHIPSURI, TOT FELUL DE CHESTII DE LA MAGAZIN - DULCIURI, CHIPSURI, ETC.) niste abdomene nu strica, si incearca sa numai mananci seara, (si daca mananci mult incearca sa mananci mai putin)

| Alii a răspuns:

Buna. Poi incearca sa reduci din consumul de dulciuri(poate chiar o dieta). Incearca sa introduci in alimentarie fructe si legume, si renunta la grasimi.

Apropo.sa faci multa miscarebig grin.

PAPA. Te pup:*

| virusel a răspuns:

Sport...alearga si uh noaptea cate 15 minute sau chiar mai mult,, manca legume fructe nu mai manca grasimi, paine, dulciuri, si bea multa apa.

| Emma_1878 a răspuns:

O jumatate de ora de sport pe zi (iti recomand DVD-urile speciale cu exercitii fizice) si alimentatie sanatoasa din care sa nu faca parte mancarea prajita si cat mai putine dulciuri (nu te abtine de la ciocolata pentru. ca dupa ce slabesti o sa vrei sa mananci cat mai mult si grasimea se pune la loc). In felul acesta slabesti in jur de 4 kg pe luna (nu este recomandat sa slabesti mai mult de 5 kg/luna, deoarece o sa te ingrasi la fel de repede). Sper ca sfaturile mele te vor ajuta.

| judokana a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa faci sport. La inceput cate putina alergare apoi mai multe exercitii. Dar totusi trebuie si sa mananci sanatos, sa ti o dieta. Fructele si legumele sa nu lipseasca din masa ta, ele sa fie consumate proaspete nu prajte sau fierte, cele care nu se pot consuma in stare proaspata ar trebui sa la fierbi in niciun caz sa le prajesti. Cel mai important lucru este ca dupa ce ai dat jos acele kilograme sa nu te opresti brusc din exercitii si din aceasta dieta pentru ca o sa observi ca intr-o saptamana nu o sa se mai vada ca ai slabit.