| ρЯíи¢ėšš a întrebat:

Cum scap de cearcane in mod natural repede happybig grinwinking astept raspunsurile voastre multumesc anticipat pentru sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Seara, si chiar si dimineata spala-te pe fata cu apa calda si tamponeaza-te si cu sapun. asa. apoi stai 5 minute si aplica apa rece, iar apoi ia un castravete in felie lunga si stergeti fata cu el apoi taie-l rotund si puneti-l pe fata impreuna cu o crema hidratanta, iar apoi dormi linistita si dimineata iar te speli cu apa rece... happy

| Leea1234 a răspuns:

Unge cearcanele cu un strat subtire de miere de albine, dupa care aplica peste ochi, comprese cu infuzie de albastrele, si le lasi 10-15 minute!

faci acest "tratament "in fiecare seara, timp de trei luni!

poti folosi si infuzie de musetel!

si odihneste-te mai mult!

Răspuns utilizator avertizat
| chupachups1234 a răspuns:

Http://www.totulpentrufemei.ro/frumusete/scapa_de_cearcane_in_mod_natural_
Incearca si cu castravete. Si redu din timpul petrecut in fata televizorului si calculatorului. :) Poti sa intri pe google si scrii 'cum scapi de cearcane in mod natural' eu acolo am gasit mai multe.

| jankistu a răspuns:

Dormi.