| xBoyka a întrebat:

Cum scap de somnolenta? stiu ce sa fac dar imi este foarte somn si sa nu imi spuneti de cafea s-au energizante

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Cum scapi de somnolenta?
Culca-te frate mai devreme.
Nu lua porcarii de energizante si nu bea cafea pentru asta.
In rest, cred ca, toti suntem obositi, cel putin eu mereu sunt obosit si mie somn. big grin
Dormi calumea si tu. daca dormi 4 ore, e normal sa adormi pe strada big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui ca stii ce sa faci?! Fa, atunci.
Dormi suficient? Daca nu, acesta este un remediu. Eu acum voiam sa inchid dar, am vazut acest mesaj.
Dar daca dormi suficient si totusi ai aceasta stare, nu e bine. Este ori ceva cu tensiunea, ori ceva de la inima, sau cine stie ce. Va trebui sa mergi la medic pentru un control amanuntit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate te ajuta,
http://www.ziare.com/articole/cauze+somnolenta
Te pup!

| Gdeni a răspuns:

Dormi. e cel mai bun mebicament. poate corpul tau are nevoie de odihna