| Radandam a întrebat:

Cum scapi de punctele negre de pe nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Le scoți, periodic. Nu ai cum să scapi de ele.

| Legion7X a răspuns:

Le scoți cu pastă subțire de pix. Inainte te speli pe față cu apă puțin mai caldă, de câteva ori. Inmoi cu săpun fața.

Sau, am găsit un articol despre asta. Eu n-am încercat acest fel. Am procedat varianta de mai sus pentru frunte.

https://stirimondene.fanatik.ro/......393764/amp

| Dintrebare a răspuns:

Poti folosi un gel de curatare pentru puncte negre. Gasesti la supermarket mai multe firme si alegi ce iti place. Eventual poti lua si un toner care sa ajute la inchiderea porilor. Si ce mai poti face este dupa ce faci baie, cand porii sunt deschisi, sa masezi fata cu faina de malai. Are efect ca un scrub si iti lasa tenul fin.

| Flavianadx a răspuns:

Plasturi tati, plasturi. Faci un dus, iti pui plasturele si in 10 minute ai scapat.
Ca sa nu faci alte puncte, iti cureti bland fata o data la cateva zile, cu un gel de curatare.

| alinahsm2000 a răspuns:

Https://www.sephora.ro/......48884.html
Bunaaa, asta e foarte buna...vezi poate o găsești si mai ieftină pe alt site

| Radandam explică (pentru alinahsm2000):

Bună! Și cum folosești crema? Îți dai o data pe zi pe punctele negre?