Întrebare recomandată | CrazyKiddd a întrebat:

Cum se ia tinctura de propolis? Si cate picaturi trebuie sa iau pe zi? Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Adulţi şi tineri peste 15 ani: câte o linguriţă de tinctură de 3 ori pe zi, înainte de mese.Copii între 7 şi 14 ani: câte 10-30 picături de tinctură de 3 ori pe zi, înainte de mese. DAR, ar trebui sa intrebi un medic prima data. Medicul trebuie sa-ti recomande doza, nu instructiunile de folosire. Sa nu iei dupa capul tau, poti sa-ti faci rau. Du-te frumos la medicul de familie si intreaba happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de picături. O lingurita.

| Kyılε a răspuns:

Tot ce tine de tinctura de propolis: http://www.csid.ro/......12160063/.

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Doza recomandata este de 15 picaturi tinctura de 3 ori/zi. Picaturile se administreaza cu o cantitate de lichid (adica pui picaturile in apa): http://www.medipedia.ro/......POLIS.aspx