| andreea8556 a întrebat:

Cum se mananca coaja de portocala?
Cum sa ne spalam pe fata cu coaja de portocala?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Cum se mananca coaja de portocala :
Paseaza coaja de portocala cu blenderul si acest amestec il poti manca ca atare sau cu zahar.

Cum sa te speli pe fata cu coaja de portocala :
Tratamentul cu coaja de portocala realizat acasa s-a dovedit a fi foarte eficient. Pentru tratament coaja de portocala se rade, se amesteca cu putina apa si se aplica pe fata.

Sursa : www.google.ro.

Succes!

| blackcat99 a răspuns:

1.coaja de portocala nu se mananca decat data pe razatoare, si cu zahar
2.nu te speli pe fata cu coaja de portocala. ei apa aproape oparita, o pui intr-un recipient (in lichean sau chiuveta) pui acolo coaja de portocala, iti pui un prosop pe cap si stai acolo la aburi
funda?

| SimoDR a răspuns:

Coaja de portocala inlatura constipatia, daca este mancata. Folosita pe fata, sucul din coaja iti asigura un scut protector impotriva ultravioletelor. Mai multe explicatii o sa gasesti aici:
http://www.ziare.com/......la-1070216

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Curata o portocala, zdrobeste-i pulpa si aplic-o pe fata timp de 10 minute.Indeparteaz-o apoi si clateste-ti fata cu apa calduta. Ajuta la curatarea tenului.
Nu stiu sigur daca este foarte buna, n-am incercat-o inca, am gasit intr-o revista.