| Alinaalian1234 a întrebat:

Cum se manifesta boala pavo nocturna si cum se trateaza?
FUNDAhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ILuvBondVagaBond a răspuns:

Probabil te referi la Pavora Nocturna, care este o forma de insomnie ce se manifesta prin frica spontana, teroare extrema si imposibilitatea temporara de a-si recastiga constienta totala. Pe scurt : esti captiv in cele mai rele cosmaruri si nu poti sa iesi chiar daca stii ca ai putea visa...
Acum vine intrebarea mea : Cati ani ai? Boala se manifesta la copiii de la 1 la 6 ani. Ai 4 anishori si a schis mamica intrebarea, sau esti un pusti de 16 ani cu un bebe si o drogata?