| Im.GIulee a întrebat:

Cum se simte un dinte spart? Ce credeti ca ar putea fi o durere spre mijlocul dintelui care pulseaza si s-a mai micsorat de cand a aparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Nu cred că este un dinte fisurat. Posibil să fie pur şi simplu o zgârietură minoră la nivelul gingiei, care pulsează şi se micşorează. Ar trebui să treacă în maxim. (cât să zic...) o săptămână maxim. Dacă nu trece, consultă un dentist. happy

1 răspuns:
| cornculapte a răspuns:

O carie (?). S-ar putea sa-ti fie gaurit dintele si ce mananci sa-ti intre acolo si de aceea te doare.