| radumiha a întrebat:

Cum te ajuta bicicletele magnetice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Pai, te ajuta sa-ti pui hainele pe ea. De obicei lumea isi cumpara aparate dar le uita prin casa.

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ma gandesc ca te ajuta... ca orice alta bicicleta la :
"Acest aparat clasic este esential pentru intarirea partii inferioare a corpului pe langa asigurarea unui exercitiu cardio potrivit. Reprezinta cea mai buna solutie pentru a scapa de micile sunculite din jurul taliei pentru ca arde energia fara a produce presiune asupra articulatiilor. Este la fel de usor ca si mersul pe bicicleta!
Cum aleg bicicleta potrivita?
Pentru utilizari regulate, sa alegi o bicicleta magnetica durabila cu actiunea silentioasa. Unul dintre cei mai importanti factori este confortul: ar trebui sa fii bine pozitionata si sa ai suficient spatiu pentru a pedala. Merita ca cumperi o bicicleta cu calculator pentru a-ti controla miscarile.
Cat de des ar trebui folosita?
Ca si platformele vibrante, bicicletele ar trebui folosite in fiecare zi pentru rezultate mai bune. Ideal ar fi o ora de padalare fara sa te suprasoliciti "
vezi mai multe la adresa
http://www.lady4ever.ro/articol/720_6/Gimnastica-acasa.html