| mIsTeR a întrebat:

Cum te poti lasa de consumat alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca26bb a răspuns:

Parerea mea este ca fara vointa nu poti face nimic.Si nu trebuie (neaparat)sa faci tratament daca iti doresti cu adevarat. Stiai ca Lady Gaga s-a lasat singura de droguri? Poti sa o urmezi happy!

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Il inlocuiesti cu apa plata cu care faci VOINTA şpriţ.

eileen
| eileen a răspuns:

Cauti un ajutor specializat, mergi la dezalcolizare, AA, etc. Daca nu este o situatie atat de grava, trebuie sa recunosti in primul rand ca ai o problema, apoi sa raresti consumul de alcool pana cand ajungi undeva la normalitate.

| mioara a răspuns:

Cand e vointa totul se poate

| kh1ss a răspuns:

Bei apa

| sabina a răspuns:

Prin vointa.

| jani a răspuns:

Simplu, bei numai apa!

| claudiarebecca a răspuns:

Bei ceai, cafea si apa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De azi nu mai bei si gata.

| bog23 a răspuns:

Cand ai o sticla cu alcool o iei si o dai la cineva in cap