| Andreea_Raluca_Voicu_1980 a întrebat:

Pot lua parasinus penta daca am consumat alcool? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti. Dar il iei degeaba. Nu isi va face efectul.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu stiu asa:
- alcoolul afecteaza ficatul deoarece el este cel care trebuie sa il metabolizeze.
- paracetamolul este hepatotoxic (scrie pe el sa nu iei mai mult decat indicat)

Mie imi rezulta ca ar fi totusi neindicat sa ieo doua substante care lovesc acelasi loc deodata, daca ai optiuni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti ca nu cred ca ai baut prea mult alcool.