| traficanta a întrebat:

Cumpot sa fac sa`mi dispara cosurile? am cateva pe frunte:-s atat happy mersibatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cıσccσʟαтα a răspuns:

Da`mi te rog id`ul tau.eu pot sa iti dau nis`te sfaturi insa sunt foarte multee. St. din revista BravOoO girll din 08.03. 2011. sunt 56 de sfaturi. da`mi id`ul tau si ti le spun, daca nu ai posibilitatea ca merge...si sunt sfaturi naturalee.nu creme si blablablaa.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

soothe
| soothe a răspuns:

E treaba grea chestia asta cu cosurile - uite-te pe asta http://www.soothe.ca/acnee.htm

| Skylerx a răspuns:

Si fratele meu are cosuri. Sunt cam naspa, dar asa iti apar - deodata cu varsta. Ce iti recomand acum se gaseste in fiecare spital (nu la farmacie). Se numeste iod. Pui pe o compresa iod si dai pe cosurile respective. Intr-o saptamana sau mai mult o sa dispara. Nu te speria ca fata o sa-ti fie galbena laughing, asa e efectul, dar dispare si trebuie sa te dai in fiecare seara ca pana dimineata sa dispara (nu vrei sa te duci asa la scoala laughing).

| Anita20Peace a răspuns:

Iti spun din propria experienta...nu folosi cremestraight face Cere la farmacie "Spirt de fata"(te vei da de 2 ori pe saptamana sau mai des, acum depinde de cate cosuri ai). Costa doar 8-10 lei.Succes

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Incearca apa termala...

| JustDolt a răspuns:

Zynerith este foarte bun! l-am folosit si eu si da rezultate! pretul este de 30 de lei si il gasesti in orice farmacii. Sper sa iti fie de folosbig grin

| Smile_5509 a răspuns:

Ai ai mai multe solutii.
1.Te dai cu ulei de arbore de ceai(gasesti la farmacie), pui gheata pe ele exact cand au aparut, sau era un stick de la nivea cu bye bye spots sau asa ceva.Si se gasesc multe batoane corectoare care si vindeca si acopera cosurile.

| BriannaJ a răspuns:

Buna,
prietena mea si-a cumparat de la farmacie o crema, si acum i-au disparut toate cosurile.
Pa!

| Buterflyy a răspuns:

Cu creme care fac sa disparahappy

Răspuns utilizator avertizat
| clg a răspuns:

laughing
esti mica.este varsta.asteapta si dispar.dar ai putea folosi si ceva, skinoren recomand:d

| djstyle a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog ei iti vor da un tratamen adecvat. Dar o sa iti dau o idee despre ce ai putea sa iei. este un unguent care il gasesi in farmaciile veterinare ( nu rade) se aplica seara si dormi cu el pana dimineata iti garantez 100% ca intr-o saptamana scapi de cosuri daca nu e asa poti sa ma dai in judecatalaughing se numeste tinctura de propolis si mibazon. Dar ai grija sa pui un prosop pe perna sa nu se murdareasca. fundita?big grin