| Ingindurata25 a întrebat:

Cums a scap de ulciorul de la ochi cit mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| euu2307 a răspuns:

Tratamentul ulciorului poate consta în administrarea de picături anti-inflamatorii şi picături cu antibiotice.

Tratamentul ulciorului poate fi realizat şi prin aplicarea de unguentele special, însă numai la sfatul unui medic specialist.

Tratamentul ulciorului cu antibiotice orale poate fi necesar numai dacă infecţia se extinde la nivelul pleoapei sau al sprâncenei. Pentru a scăpa de disconfort, puteţi aplica comprese calde pe ochi timp de 5-10 minute de trei ori pe zi. În cazul în care un ulcior foarte mare nu se vindecă doar prin intermediul tratamentului ambulator, ulciorul trebuie incizat de către un medic specialist.

Eu personal mi-am dat cu flumetol unguent si mi-am pus picaturi de ochi si mi-a trecut

| Ingindurata25 explică (pentru euu2307):

Ce fel de picaturi?