| AnonymousMLG a întrebat:

Cumva boala numita "Ebola" o fost vindecata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Bună, Ebola sau A.R.N. cum mai este numită nu are încă un tratament. Terapia/ tratamentul făcut în prezent este unul mai mult de susținere, se tratează infectiile care pot apărea, inlocuirea sângelui pierdut. Tratamentul poate să includa si administrarea unui ser experimental care distruge celulele infectate.

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

NU si nici nu o sa fie eradicata! :'(