| bbb a întrebat:

Cunoaste cineva vreun medicament pentru calmarea nervilor care se elibereaza fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, la calmarea nervilor te poate ajuta si ceaiul de valeriana(o lingurita de valeriana la o cana de apa), infuzia din flori si frunze de levantica combate si ea nervii, musetelul este si el un bun calmant al nervilor, ceaiul de tei ajuta si el, la fel si ginsengul. Succes!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce-ar fi sa incerci cu ceai de tei, indulcit cu o lingurita de miere, cau o cana de lapt cald, inducit idem, plus plimbari usoare, de jum ora/1h, seara, inainte de culcare, asculta o muzica calmanta, care-ti place... poti incerca Mozart, sau altceva... +autosugestie: mi-e bine, mi se cameaza nervii, sunt din ce in ce mai calm, si tot asa! Totdeauna sa preferi chestiile naturiste! A!, si aer curat in camera, chiar daca e rece...Succes!

| Dara a răspuns:

Persen Forte - e din plante.

| kh1ss a răspuns:

Distonocalm

| jahjah a răspuns:

Hashis

| ghidcumparator a răspuns:

Cel mai bun medicament esti tu. Incearca cand simti ca te enervezi sa zici:STOP, nu ma mai intereseaza sa ma enervez.
De ce sa stii ca te poti enerva? ca undeva intr-un sertar sau dulap exista un hap care te,, linisteste,,. In timp asta inseamna dependenta...si urmatoarea intrebare a ta va fi:cum pot sa scap de hapuri?
... ceaiurile din plante sunt foarte bune, si mai am un sfat:o baie calda cu sare de bucatarie (1 kg la o cada) grunjoasa in care apa poti adauga si cateva picaturi de ulei de levantica, una doua lumanari aprinse...este o adevarata minune!
Sa auzim de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extraveral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baldrianul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sufar foarte tare din cauza nervilor. Ma enervez din orice si pe oricine. Din aceasta cauza am inceput sa ma probleme mari cu stomacul si automat asta a dus si la o respiratie imposibila. Este foarte usor sa spuneti ca noi suntem cel mai bun medicament si asta datorita faptului ca te consumi mult mai mult incercand sa te abtii sau sa te controlezi decat sa iti dai frau liber nervilor. Este deja o boala si nu o stare. Deci daca exista medicamentatie as fi fericit sa experimentez