Întrebare recomandată | Hukez a întrebat:

Cunoasteti un sampon eficient care sa opreasca caderea parului? Folosesc de 2 luni unul pe baza de cofeina insa fara rezultate. am incercat si cu ulei de ricin iarasi nimic..cineva mi-a recomandat Keraten, a folosit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

In multe cazuri, problema vine din interior. Stresul poate fi o cauza a caderii parului chiar si a matretii. Cauta pe net posibile cauze ale caderii parului. (si indiferent de ce ar fi vorba eu ti as sugera sa incerci tratamente naturiste/ organice. poate nu au efect rapid cum multi se asteapta de la orice produs, dar e mai beneficbig grin)

| daηă a răspuns:

Întreabă la farmacie de o mască de păr.

| aurasauras a răspuns:

Sapun moale lichid vegetal, asa se numeste de la Hofigal. Garantat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nizoral de la farmacie sau cosmeticplant

| marcous a răspuns:

Doar folosirea unui sampon (eventual in combinatie cu un tratament) nu opreste caderea parului.
trebuie rezolvata si cauza (care poate fi multipla : de la lipsa de vitamine si minerale, stres, pana la alopecie mostenita)

| BiscuiteCuCrema a răspuns:

E unul la Gerovital care se numeste Anti Cadere sau ceva asemanator, tub alb cu verde si capac mov. Daca il cumperi, ia-ti si ser! Sunt super eficiente vei avea un par viguros si sanatos daca il folosesti! :* Sper ca te-am ajutat!

| simisweet a răspuns:

Poti folosi gamaNivea. E foarte bun