| mary28032002 a întrebat:

Daca a avut cineva ASLO marit sa imi spuna si mie din experienta in ce consta, tratament sau alte lucruri pe carear trebui sa le stiu! Va rog mult, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Fata mea a avut 600 ceea ce era foarte mult, timp de un an a facut moldamin injectii una pe saptamana foarte dureroase si cand scadea cand crestea aslo, si dupa un an am decis sa ii scot amigdalele si a scapat definitiv, te sfatuiesc sa faci la fel ca sa nu mai treci prin atata suferinta inutila, te operezi de amidgale si scapi mai repede

| RobertMoon a răspuns:

Am avut când eram mai mic aslo mărit si am luat Ospen o perioadă si mi-a trecut.

| mary28032002 explică:

Eu am 700 ceea ce este foarte mult! Medicul meu de familie mi a recomandat sa i au niste pastile, dupa dac pauza 10 zile dupa iar fac pauza si imi fac analizele... Daca nu am scapat ma baga pe moldamin... Dar eu nu as vrea pentru ca imi este frica de injectii

| MadamSpanacus a răspuns:

Si eu am avut aslo marit,acum un an,am mers la doctorul de familie si faceam injectii moldamin,pe gratis,la spital mi se pare ca costa,in fine,injectiile sunt foarte dureroase,am facut cateva saptamani asa,pana am descoperit ca le pot face cu xilina,baga acul in xilina si apoi ma durea mai putin,mai bine vorbesti cu doctorul de familie sau ceva,adica acum mie mi.a trecut,am facut aproape un an injectiile alea, poate este si alta solutie, daa nu cred, daca era, imi spunea doctorita. Ai grija!