| IonutGodja a întrebat:

Daca am baut Aulin praf acum 4 ore si 20 de minute pot sa beau paracetamol care se dizolva in apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Paracetamolul NU este recomndata sa se ia impreuna cu Aulin si nici la distante mai mici de 6- 8 ore, fiindca afecteaza stomacul si poate declansa sangerari din cauza unor rani/ulceratii.
Cum ai luat acum 4 ore aulin, trebuie sa mai astepti cateva ore sa iei paracetamolul.

"Can I take Aulin 100mg Tablet with paracetamol?
Aulin 100mg Tablet and paracetamol belong to the same class of medicines known as non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs; pain-relieving drugs). Taking the two medicines together is not advisable as it may increase the potential for gastric ulceration and bleeding"