| IonutGodja a întrebat:

Salut TPU aulin praf este bun pentru durerile de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aulin pastilă. Până mergi la dentist.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ketonalul este bun pentru durere de masea

| Catalin77945 a răspuns:

Nu prea, adica comparativ cu altele nu da randament bun, cel mai bine te duci la dentist ca sa rezolvi posibila problema cat mai rapid, dar daca ai durere de masea Nurofen/Paracetamol sau pentru dureri extreme Algocalmin(dar se da de regula pe reteta) dar astea sunt sigure ca ar trebui sa te scape in mare de durere asta daca nu cumva ai un nerv inflamat, caz in care doar amelioreaza durerea

| IonutGodja explică (pentru Catalin77945):

Atunci o sa iau un paracetamol ca nu mai rezist

| catalinaaa31 a răspuns:

Este bun dar nu te ajuta asa mult. Nu este bine sa l iei in cantități mari. Încearcă să iei un nurofen pentru durere.