| mariacristina a întrebat:

Daca am facut postliceala asistenti de farmacie craiova mi se recunoaste ceva din cei trei ani la Universitatea de Medicina si Farmacie Craiova sau va trebui sa sustin examenul de admitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai șanse să dai o diferență pentru a intra în anul doi de facultate la Facultatea de Farmacie.
Cei trei ani de postliceală echivalează cu un an de facultate.
Mergi direct la Universitate și cere mai multe informații.
Mult succes.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| pisi dy a răspuns:

Depinde de Facultate.Eu stiu ca trebuie sa dai admitere...intreaba la secretariat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai examen la farmacie daca esti asistenta.numai cei care au terminat medicina, chimie, biologie s-ar putea sa nu mai dea admitere ( sunt studenta la farmacie craiova cu colegi asistenti)