| nimeni_5555 a întrebat:

Daca am fost operat de chist la umar sau punctie.Cam cat timp trebuie sa fac pauza? Exista sansa sa nu mai pot face niciodata sport de performanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adeana a răspuns:

Pai, medicul care te-a operat trebuia sa-ti spuna toate astea. Poti merge pentru control si la alt medic, pentru a doua parere.
Dupa orice operatie, urmeaza o perioada de recuperare si difera de la om la om. Daca esti cuminte si respecti tot ce spune medicul, te vindeci frumos si esti si tanar, ai sanse mari sa revii la sportul de performanta.