| Hellobello a întrebat:

Daca atunci cand mi-a venit ciclul m-a durut foarte tare burta, adica mi-a fost rau, poate fi ciclu peste sarcina? Sau e ciclu normal? A durat vreo 4 zile si nu a fost foarte abundent, dar m-a durut burta si a curs mult atunci cand mi-a venit, dupa a fost mai putin. E ciclu fals sau normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

E ciclul normal, sangerarile cauzate de nidatie au ca durata maxim 3 zile si sunt doar niste pete maro inchis.

| Hellobello explică (pentru MihaiNicu23):

In ianuarie i-am facut oral, a ejaculat dupa care mi-a introdus degetele in vagin dupa ce si-a ATINS penisul(deci probabil sa fi avut sperma pe ele).NU a existat penetrare de catre un penis. Dupa ce am terminat mi-am luat chilotii pe mine avand sperma pe maini si zic ca m-oi fi atins atunci cand mi-i puneam. Dupa 2 zile mi-a venit ciclul care a durat vreo4-5zile dar a fost mai slab cantitativ decat de obiecei. In februarie mi-a venit la fel de slab cantitativ, in martie NU a venit, trebuia pe 19. A venit in aprilie pe 4. De cand s-a terminat si pana in prezent am scurgeri de culoare maro si uneori fire de sange atunci cand ma sterg sau cand fac baie. La 11 saptamani dupa contact am facut un test care a iesit NEGATIV. Sunt insarcinata? Simt ca innebunesc. Din ianuarie nu am mai avut niciun fel de contact. Asta ar fi saptamana 16 si nu am simptome. Credeti ca e vorba de o sarcina?

2 răspunsuri:
| andrakaterin123 a răspuns:

Poate fi ciclu normal, ciclul care vine peste sarcina ar trebui sa fie de culoare mai mult spre roz.