| Mihaiflorinn a întrebat:

Dacă creierul este insuficient oxigenat se poate sa văd negru de la secunde la un minut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Ieși cât des afara la aer liber, curat asa îți oxigenezi creierul. Stand în casa nu e o varianta dacă ești predispus unor afecțiuni neuropsihiatrice

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dacă creierul nu este suficient de oxigenat întâi amețești, apoi îți pierzi cugetul, apoi mori asfixiat.

| Mihaiflorinn explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ce e de făcut?

| Mihozx a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Trebuie să îți oxigenezi creierul

| Mihaiflorinn explică (pentru Mihozx):

Cum?

| Mihozx a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Doar glumeam, dacă vezi negru mai mult de 10 secundele eu zic să mergi la medic neapărat

| Mihaiflorinn explică (pentru Mihozx):

Medici de familie nu m-a ajuta