| CiicxuBăă a întrebat:

Daca dimineata mananc ceva mic. o salata sau ceva, la pranz nimic si seara cate o felie, 2 de pepene, ma plimb pe jos sau cu rolele 2-3 pe zi, toate aceste lucruri au un efect benefic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheStreetBoy a răspuns:

Ar fi bine sa "ciugulesti" cate ceva din 2 in 2 ore, mai ales daca mananci numai fructe si legume. Nu e bine sa iei numai 2 mese pe zi pentru ca stomacul tau va macera in gol... cel mai bine ar fi sa iei 5 mese pe zi, dar daca acest lucru nu este posibil incearca macar 3, NU SARI PESTE MASA DE PRANZwinking. In legatura cu miscarea e OK.

2 răspunsuri:
| CiicxuBăă explică:

De fapt am pus la sanatate dar ma rog.

| centauru a răspuns:

NU pentru ca vei slabi mult decat ai nevoie, iar tu ai nevoie de kcal pentru a avea energie de a te plimba cu rolele si in plus pepenele pe stomacul gol nu este prea bun! FUNDA big grin