| DanielAj1122 a întrebat:

Daca faci analize de sange si urina, poti vedea daca esti insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.desprecopii.com/......rcinii.htm
Poti face si un test de sarcina daca au trecut cele 14 zile de la ultimul act sexual.
O zi buna :)

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin analizele uzuale/de rutina de sange sau urina NU se poate vedea si nici determina existenta unei sarcini. Pentru a se putea determina lipsa sau existenta hormonulului de sarcina hCG in urina sau in sange este necesar sa fie folositi anumiti reactivi care nu se folosesc si in cazul analizelor uzuale. Sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa faci un test de sarcina, ca sa vezi daca esti insarcinata. In rest, in alte analize nu se vede.