| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesc medicamente, pot consuma cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde ce tratament urmezi, de exemplu daca faci tratament hipotensor, nu e indicat sa bei cafea fiindca iti creste tensiunea.

soothe
| soothe a răspuns:

Bea cafea decofeinizata si esti in safe side.

| mioara a răspuns:

Ce are una cu alta.

| danycsbraila a răspuns:

Depinde ce medicamente folosesti daca sunt pentru inima e cam nasol, daca sunt pentru altceva poti.

| eva_2950 a răspuns:

Depinde de medicamente.Iti poti raspunde singur la aceasta intrebare citind prospectul acelor medicamente pe care le iei.
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti mai multe detalii aici http://www.homefun.ro/......ficiile-ei sper sa nu se supere cei de la TPU pentru ca am dat un link extern