| alexx102428 a întrebat:

Ce rol au medicamente Depline si Risperidona? Pentru ce se folosesc ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu știu dacă te-ai referit la Depakine, dar cu siguranță sunt antipsihotice. Depakine te poate deregla hormonal, nu recomand. Risperidona e nasoală, mi se usca foarte tare nasul, nici nu puteam să respir, și mă amețea de cap și eram somnoros. Să nu uit să menționez că nu mai aveam nici o putere, mă dureau mușchii de parcă eram un moș neputincios. Să nu mai zic că odată luasem o doză de risperidonă seara iar a doua zi mă trezeam mai obosit decât mă culcam. Trebuia să iau acest tratament timp de 3 luni dar am renunțat la el din prima săptămână. Dă-le naibii de chimicale.

| alexx102428 explică:

Depakine *