| Anddruta a întrebat:

Daca fumez si nu trag in plamani, adica trag in gura pot sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa faci nenumarate boli de la cancer pana la probleme cu dintii.
Poti sa ii imbolnavesti si pe cei din jurul tau, chiar daca tu incerci sa nu tragi in plamani, cei din jurul tau, chiar si tu, vor inhala fumul de tigara.

| Azµre a răspuns:

Nu faci cancer la plamani, faci la gat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- da fraiere, faci cancer la gat.
- mai informeaza-te si tu inainte sa te dai mare pe langa toti "smecherii" ca fumezi si tu

| Anddruta explică (pentru anonim_4396):

Sunt fatabig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anddruta):

- pfff... mai intelegeam de ce baietii, dar tu de ce fumezi, mai?
- e pacat de tine; nu fuma mai, ca nu e bine; si nici nu cred ca iti place fumul ala care il tragi in plamani
- toate ca toate, dar de ce fumezi?

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Din Dragoste iti spun eu rolling on the floor

| Anddruta explică (pentru anonim_4396):

Nu fumezblushing. ma mai prostesc din cand in candbig grin. dar eu intrebam asa ca fapt diverstongue.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anddruta):

- mai, nu esti constienta sau ce?
- din prostele din astea se ajunge la dependenta de tigari; ai si tu grija;
- eu umblu numai cu fumatori, unii mai si fumeaza iarba, betivi, dar foarte de treaba, si totusi, nu m-am apucat de fumat;
- nu e bine fratzica sa fumezi, chiar si din prosteala nu e bine;
- fii constienta, te rog

| Anddruta explică (pentru anonim_4396):

Esti fumator pasivlaughing asa si prietenii mei fumeaza. si stau in fumul lor, deci ma numesc fumatoare pasiva. o sa fiu:d ca nu am de gand sa ma apuc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, aici se vorbeste despre dragoste si sex, nu am vazut pe nimeni pina acum sa fumeze sexul cuiva, tu?

| Anddruta explică (pentru anonim_4396):

Eu da!big grin pacat ca n-ai vazut.

| Tyberius a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt fete care fumeaza in timpul sexului iti dai tu seama cum si ai e frica poate i se face gatul mai mare sau cine stie celaughinglaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tyberius):

sa mor daca am intalnit pina acum laughing inseamna ca o doare-n paishpe ca tu ridici un cur de 15kg pentru 50gr carnitza laughing mai misto ar fi sa-ti faca sex oral si sa fumeze, ti-ai vede pe dansa fumegand nevoie mare rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anddruta):

inseamna ca nu mai ai decat un muc in pantalon?

| ViVi99 a răspuns:

Da, toti fumatorii o sa aiba probleme pe viitor, cei mai multi murind, asa ca mai bine lasa-te de fumat! O sa ai probleme cu dintii, o sa ti se inegreasca. Ca sa te informezi mai bine si sa vezi cate boli poate cauza fumatul, uite aici un site:
http://sanatate.ele.ro/Boli-cauzate-de-fumat_--a4327.html

| Anddruta explică (pentru ViVi99):

Dar nu fumez mereubig grin. o data la saptamana cam asathinking

| GossipGirL93 a răspuns:

Faci cancer la limba!

| Tyberius a răspuns:

Nu patesti nimicwinking...doar dintii sa nu aiba probleme din cate am auzit la fumatori li se cam duc repede dintiilaughing

| egidiu a răspuns:

Tu ce crezi iti strici plamanii, gatul si mori si mai repede decat normal