| BestOfTheBest a întrebat:

Daca iau un pumn de pastile, ce mi se intampla? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Depinde ce pastile iei. In multe cazuri, organismul poate fi mai destept decat tine si le vei elimina prin voma. Daca totusi iei somnifere(desi nu ai acces la asa ceva fara reteta, nu se dau somnifere oricarui fraier care intra in farmacie si cere), s-ar putea sa nu te mai trezesti sau sa te trezesti la spital in timp ce ti se fac spalaturi stomacale care nu sunt DELOC placute. Daca organismul apuca sa absoarba suficient din ce i-ai dat, e mai mult decat posibil sa nu mori, ci sa ramai cu ceva sechele nasoale. Personal nu recomand. Incearca o supradoza de laxative, s-ar putea sa-ti scoata ideile sinucigase din cap (pe cale anala).

| Safire17 a răspuns:

Pai poti muri. Prea multe pastile au efect negativ. De ce ai face asta?

| Panteryas a răspuns:

Ori intrebarea nu e destul de explicita ori e o intrebare de om cretin nu te supara.
-Vrei sa zici sa iei un pumn de pastile asa la nimereala fara sa ai nevoie.
-Sau ai prea multe probleme si toate sunt recomandate de doctor?
Daca e prima varianta esti dement rau!
Poti muri de la asta.

| andreeamitoi a răspuns:

Mori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai gura plina si obrajii umflati, cam ca un hamster.

| Dana211 a răspuns:

Pai in cel mai bun caz mori, iar in cel mai rau supravietuiesti si ramai cu sechele pe viata. De ce intrebi? Ai ganduri sinucigase?

| BestOfTheBest explică (pentru Dana211):

Sincer? Da.

| Dana211 a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Sincer? Nu ai minte. Si sunt destul de sigura ca nu ai nici un motiv concret si destul de serios sa faci asta nu de alta dar nu exista asa ceva

| Ciprianccdlcjmrx a răspuns (pentru Dana211):

Si eu ganduri suicidale, iar motivul este ca vine fratele meu de ziua mea, iar eu vreau sa fiu singur de ziua mea, stand intr-un colt intunecat, asta e dorinta mea, dar am sa incerc din nou sa ma omor

| Soydere_Nihan_2000 a răspuns (pentru Dana211):

Da

| JustMeNck a răspuns:

Mori laughing laughing

| maria933 a răspuns:

Incearca si o sa afli. happy

| Ana_Andras_1994 a răspuns:

Încearcă și ai să vezi. happy