| luminita_pascu a întrebat:

Daca imi fac operatie de corectare a dioptriilor, e vreo sansa sa imi revina problemele de ochi dupa o vreme? Sau operatia e permanenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vio2006 a răspuns:

Nu draga mea Luminita, operatia la ochi este definitiva... dioptiile sunt corectate...Cu timpul poti avea probleme la ochi ca orice alta persoana...indiferent daca esti operata sau nu. Te sfatuiesc insa sa urmezi strict sfatul medicului, numai el stie daca e bine sau nu sa te operezi - operatia la ochi nu se face oricum... e ceva destul de complicat, cu unele riscuri... din punctul meu de vedere, nu m-as opera la o clinica "de apartament". Iti vorbesc in cunostinta de cauza...ai mare grija...
Cu drag, Vio. Daca ai nevoie de detalii, scrie-mi

2 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Am pe cineva in familie care s-a operat tot din acceasi cauza si doctorul i-a spus ca este posibil ca problemele sa reapara dar dupa o perioada lunga de timp. operatie nu este permanenta atata timp cat vedea scade in continuare.peste mai multi ani o sa fie nevoie de o alta operatie.eu iei recomand sa te operezi ca poate peste ani vederea ta se va corecta si nu va mai fi nevoie de operatii.multa sanatate!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

am o corectura de facut deoarece m-am grabit si am scris ceva gresit- ''Operatia nu este permanenta atat timp cat vederea scade in continuare''-scuze pentru greseala.