| Anonim1212123 a întrebat:

Daca imi scot amigdalele, mai pot face sport de performanta?
Am voie sa fac orice fara amigdale? O sa fiu normal ca pana acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa n-o faci. Amigdalele sunt un protector al organismului. Si apoi asta se face daca ai mai mult de 4-7 episoade dureroase pe an.
Eu iti recomand un remediu natural. Caind eram copil am avut si eu probleme. Am luat un pahar cu petrol lampant si o lingura de sare. Le-am amestecat si am facut gargara 3 seri la rand cu acea solutie. http://www.e-chimicale.ro/gaz-lampant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu e cine stie ce.

| KNST a răspuns:

Nu vei suferi de pe urma operatiei. Da, vei fi (normal) ca si pana acum.

| Essmeralda a răspuns:

Vei fi normal, și în plus vei putea mânca câtă înghețată vrei! uraaaa.

| nicoleapoel13 a răspuns:

Cand am fost mica facem balet si a trebuit sa le scot deoarece erau crescute... dupa ca le-am scos m-am îngrășat finca in înainte nu prea mâncăm din cauza durerilor de gat...mi-a fost mai greu la început sa continui cu baletul

| nicoleapoel13 a răspuns:

Cand am fost mica facem balet si a trebuit sa le scot deoarece erau crescute... dupa ca le-am scos m-am îngrășat finca in înainte nu prea mâncăm din cauza durerilor de gat...mi-a fost mai greu la început sa continui cu baletul...dar am continuat