| anonim_4396 a întrebat:

Daca in urma unui traumatism la deget, artera a fost secționat si suturata, iar cand e frig degetul are circulație mai putina, o sa isi revina in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta trebuia sa-ti spuna medicul care te-a operat. Noi de unde sa stim?

| sierra1 a răspuns:

Medicul ce ți-a suturat degetul ce-a zis despre asta?

(să nu cumva să-l contrazicem, dacă mă ințelegi...)

| johnnny123 a răspuns:

Tu iti tai degetul in fiecare zi, sau este vorba despre acelasi incident despre care ai mai intrebat de 50 de ori?

Mai bine il rogi pe chirurgul care ti-a reatasat degetul sa-si faca un cont pe TPU si sa-ti raspunda el. Ma gandesc ca este mai in masura sa-ti raspunda decat suntem noi, care suntem doar chirurgi-amatori.

| Ștefaniq a răspuns:

Poți să-l pupi că nu mai revine la normal niciodată.

| badriel a răspuns:

Pai mai la toata lumea ii vine circulatie mai putina cand e frig, zic eu