| DenisIonut01 a întrebat:

Daca lentilele la ochelarii sunt zgariati ma pot durea ochii?

Ma cam doare ochii si putin capu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oOGropiteOo a răspuns:

Daca ai lentilele zgariate asta va inpiedica vederea clara ce poate duce la dureri de cap. poti rezolva asta ducandute la doctor.

2 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Da, recomandat ar fi sa mergi la un medic oftamolog si iti schimba lentilele.

| EvaneSScence a răspuns:

Da, te afecteaza pentru ca tu faci efort sa vezi si nu ai clara imaginea datorita zgarieturilor.