| Elena1234456 a întrebat:

Daca mananc biscuiti Belvita la micul dejun pot slabi? Mentionez ca restul zilei respect regulile unei diete, fac sport si nu mananc nimic dupa ora 19. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ralucsi a răspuns:

Buna.Am un raspuns foarte sigur pentru tine, chiar daca nu sunt medic.Biscuitii Belvita sunt special facuti fiindca nu contin multe calorii ( da, e adevarat ), au vitamine, sunt bogate in protenie si multe altele. In general, sanatos ar fi sa mananci cat mai bine dimineata, cel mai bine decat in restul zilelor. Ai putea combina un lapte cu acesti biscuiti, dulceata, miere iar daca sunt simplii ii poti folosi in locul painii. Ei nu sunt creati pentru a slabi, doar ca nu contin multe calorii, ei te mentin in forma, dar nu te slabesc. Mai ales pentru ca nu sunt naturali, adica sunt din magazin si contin multe alte otravuri. Sper ca te-am ajutat kiss Fundita?

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Da,draguta asa da dieta sanatoasa, bine ca tii cont si de sport.
bafta si sanatate!

| PinkPanther a răspuns:

Nu, biscuitii aia sunt o porcarie si reclama o mare minciuna, intreaba pe oricine are ceva cunostinte rudimentare in nutritie si o sa iti spuna, contin f multi carbohidrati, multe calorii si nici nu tin de foame, mai bine mananci niste fructe, un ou fiert tare sau o felie sau dua de paine prajita cu branza degresata.

| starmaker a răspuns:

Salut, iti recomand un medic nutritionist bun care sa iti faca o schema de alimentatie pe mai multe luni. Doar asa slabesti natural, fara probleme de sanatate si pe termen mai lung. Spor!