| nessa19 a întrebat:

am si eu cateva nelamuriri. Am inceput sa iau pastila de slabit de 3 zile si abia acum am inceput sa simt gura uscata. As vrea sa intreb dupa cate zile isi face efectul pastila? Momentan nu vad nicio modificare. Mentionez ca le iau dupa micul dejun, este bine? Stiu ca nu este bine sa o iau, dar sport nu am absolut deloc timp sa fac si diete am incercat fel si fel si nu functioneaza, iar de mancat nu mai mananc de 1 luna asa de mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa bei mai multe lichide (1.5 - 2 l/zi). Daca apar si alte simptome, ar fi bine sa renunti la acest tratament si sa ceri ajutorul unui medic nutritionist.
http://www.i-medic.ro/articole/cata-apa-sa-bem-zilnic

| nessa19 explică (pentru doctoressa):

Multumesc, dar cred ca beau 4 litri de apa pe zi nu 3 si de macat nu mananc f mult, de ex azi am mancat dim: 1 pungulita de covrigei si 3 eugenii, cand am as acasa 1 rosie cu putina branza 2 mere, 1/2 bol de supa si 2 felii de pomelo
Fata de cum mancam inainte este exagerat de putin si mananc asa cam de 1 luna

1 răspuns: