| OchiiCaprui a întrebat:

Daca mergi la ginecolog inseamna ca esti gravida?
Astept raspunsuri rapid.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, inseamna ca nu mai esti virgina. Orice femeie merge la ginecolog regulat de 1-3 ori pe an, prima consultatie intamplandu-se obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale. Mersul la ginecolog este o masura de igiena personala si denota faptul ca femeia are putina educatie si este curata.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Poti avea si o boala venerica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o tara civilizata o femeie responsabila in mod normal trebuie sa faca anual cel putin de 2 ori control ginecologic pentru a se depista orice eventuala problema de aceasta natura.

| neutrino a răspuns:

Daca mergi la oftalmolog la un control nu inseamna ca esti chioara. Orice femeie care se respecta merge adesea la ginecolog pentru controalele periodice necesare oricarei femei civilizate.

| Jardelin a răspuns:

Dacă te sui in avion înseamnă ca esti pilot?

| emmaemilia a răspuns:

Nu neaparat, poti merge si daca ai o problema, gen infectie sau ceva, nu este neaparat sa fii insarcinata...

| djlukass a răspuns:

Da clar esti gravida, in gura mai ales!

| ceziy a răspuns:

Nu neaparat... orice probleme de tipul ginecologilor ai, si mergi pentru consultații nu inseamna ca esti gravida... ( dar printre care si asta)

| BiaAmi a răspuns:

Nu. Poti merge pentru control..eu chiar abia astept sa merg laughing)

| д a răspuns:

не обязательно